přeskočit na hlavní obsah

Časté dotazy

O službě

Jak tato služba vlastně funguje?

Jedná se o službu 2 v 1, která kombinuje pronájem hardwaru a služby s ním spojené, jako je oprava nebo pojištění v ceně. Na naší webové stránce si vybereš balíček, vyplníš online objednávkový formulář a my ti pošleme potvrzení přijetí objednávky a náhled na smlouvu. Také ti zašleme informace o tom, jak smlouvu podepsat. Doprava je v ceně! Pronájem je na 2 roky. Každý měsíc nám pravidelně pošleš platbu, a díky tomu si budeš moct užívat hraní na max. Až smlouva vyprší, zařízení nám vrátíš.

Pro koho je služba určena?

Naše služby jsou pro každého, kdo se rád odreaguje u hry a nechce řešit drahý a zastarávající hardware, který ke hraní nezbytně potřebuje. Jsou tedy vhodné jak pro zapálené hardcore hráče, tak i pro ty, kteří hrají pro prožitek a nedávají si za cíl profi hraní na mezinárodní úrovni. Základní podmínkou je být starší než 18 let, mít trvalý pobyt na území ČR a prokázat to dvěma platnými průkazy totožnosti.

Můžu si vzít počítač na svou firmu?

Jasně. Primárně je sice služba určena hráčům, ale víme, že nabízené počítače jsou skvělé i pro grafické práce, stříhání videí a další technické vychytávky. Pokud chceš smlouvu uzavřít na IČO (je jedno jestli jsi živnostník nebo s.r.o.), kontaktuj nás na tel.: +420 604 616 720 a všechno spolu vyřídíme. Pokud smlouvu uzavřeme na IČO, musíš si v počítači upgradovat operační systém Windows Home na Windows PRO. Vychází to z licenčních podmínek Microsoftu a my s tím nemůžeme nic dělat.

Proč si hardware raději pronajmout než koupit?

 • Neplatíš stroj, na kterém si za pár let moc nových her nezahraješ. 

 • Můžeš si dopřát tu nejlepší mašinu na trhu a ze hry vytěžit maximum.

 • Opravy vyřešíme za tebe.

 • Pojištění máš v ceně.

Služba mi přijde moc drahá. Proč bych si měl zařízení raději pronajmout než si ho vzít na splátky?

Zdá se ti naše služba drahá? Rozhodně není a proto jsme si připravili malou kalkulaci! Podívej se sám! S námi platíš pronájem po dobu 24 měsíců. V ceně máš jak pronájem stroje, tak i jeho pojištění, a hlavně za tebe všechny trable vyřešíme. Navíc vše vyřídíš online bez nutnosti platit cokoliv předem. Ale pojďme počítat!

Relodit pronájem

Nový stroj stojí aktuálně: 73.990,- Kč Měsíční pronájem s Relodit : 2.899,- Kč S námi zaplatíš 24 x 2.899,-Kč Celkem tedy 69.576,- Kč a to nezapomeň, že v ceně máš už i pojištění, dopravu, a asistenční službu, která za tebe vyřeší všechny opravy!

Určitě si říkáš, ale vždyť na konci nic nemám, radši si to vezmu na splátky. OK. Tak se pojďme podívat na to splácení.

Herní stroj na splátky

Stejný stroj 73.990,- Kč Doba splácení 24 měsíců Běžná úroková sazba (RPSN): 23% Výše splátky (zahrnující běžnou úrokovou sazbu 23%): 3.792,- Kč Celkem: 91.008,- Kč.

A jak to tedy vychází? Pronájem: 69.576,- Kč vs. Splátky: 91.008,- Kč (+ pojištění 7000 + další náklady na péči o počítač) Rozdíl: 21.423,- + 7000 pojištění - Během dvou let zaplatíš téměř o 28 tisíc víc !

Jasně, stroj je na konci tvůj, ale co to vlastně znamená? Zůstatková hodnota stroje po 2 letech je, když budeš mít štěstí, cca 20.000,- Kč. Zdá se ti to málo? Bohužel, to je realita (klidně se podívej na online bazary s herními stroji). A to nezapomeň kolik úsilí a času pro jeho prodej musíš vynaložit. A nechat si ho? Sám víš, že nové hry už to neutáhne a stejně potřebuješ nový. Takže i když ho nakonec nějak prodáš a pořídíš si stroj nový, přišel jsi oproti pronájmu minimálně o 21 tisíc korun! Pořád ti nákup na splátky připadá výhodný?

O jakou formu pronájmu se jedná?

Jedná se o dlouhodobý smluvní pronájem, kdy délka trvání je fixní stejně jako výše měsíční platby. Smlouvu podepíšeš před obdržením zařízení. Nájem budeš platit v pravidelných měsíčních platbách a až smlouva vyprší, zařízení nám vrátíš.

Jak probíhá scoring a proč po mně chcete tolik informací?

Pronajímáme kvalitní a drahé stroje. Na základě údajů, které nám poskytneš, tě potřebujeme oskórovat, a ověřit si tak tvoji schopnost pravidelně platit za pronájem. Podíváme se proto do některých registrů a na základě těchto informací můžeme s klidným svědomím uzavřít smlouvu. Tvoje spolehlivost je pro nás důležitější než výše příjmů.

Funguje vaše služba v rámci celé ČR?

Ano, funguje. Naším cílem je totiž dopřát skvělý herní zážitek co nejvíce hráčům po celé České republice.

Jak dlouho trvá celý proces – od objednání až po obdržení zařízení?

V ideálním případě to zabere přesně 3 pracovní dny od obdržení tvé objednávky až po doručení zařízení. 1. den tvou objednávku zpracujeme a kontaktujeme tě ohledně času a místa doručení. Zašleme potřebné dokumenty k podpisu. 2. den – jakmile dojde k podpisu veškeré nezbytné dokumentace, objednáme tebou vybrané zařízení. 3. den ti náš dopravce doveze herní mašinu až ke dveřím. Pokud zboží není momentálně dostupné, je možné, že se tato doba nepatrně protáhne až na 7 pracovních dnů. Můžeš se ale spolehnout, že děláme vše, co je v našich silách, abychom k tobě dostali tvůj balíček v co nejkratší době!

Platba a poplatky

Jak funguje měsíční platba?

Zřídíš si trvalý příkaz se splatností nejpozději k 15. dnu v měsíci. Rozpis plateb a bankovní účet budou uvedeny ve smlouvě, první platbu jednoduše provedeš po podpisu smlouvy a převzetí zařízení. Nebudeme po tobě požadovat žádné platby předem.

Co je zahrnuto v měsíční platbě?

V ceně měsíční platby je zahrnut: pronájem vybraného zařízení, jeho pojištění, plná záruka v době pronájmu, zákaznický servis (vyřízení reklamace, pojistné události a administrativní podpora).

Jsou se službami v rámci nájmu spojené nějaké další poplatky?

Nejsou – měsíční nájem zahrnuje tebou vybraný herní stroj, pojištění a záruční opravy, zákaznický servis a dopravu. Navíc můžeš platit pouze v případě porušování nájemní smlouvy (například úroky z prodlení z platby nájemného) nebo na konci smlouvy, kdy zařízení bude opotřebené více, než co odpovídá běžnému opotřebení (například prasklý monitor nebo chybějící součástka). V takovém případě doporučujeme u si nás včas ověřit, jestli se nejedná o pojistnou událost.

Na vašich webových stránkách jste změnili výši měsíčního poplatku za zařízení, které mám od vás pronajaté. Ovlivní tato změna cenu, kterou sám platím?

Jakákoliv změna ceny nabízených zařízení na našich webových stránkách neovlivní výši tvé nastavené měsíční platby, která je domluvená ve smlouvě. Výše pronájmu se po celou dobu trvání smlouvy nemění.

Co mám dělat, když vím, že nestihnu uhradit nájemné včas včas?

Pokud se krátkodobě dostaneš do finančních problémů, bezodkladně nás kontaktuj na +420 603 449 645, případně napiš na pohledavky@rentalit.cz. Včasným řešením této situace předejdeš vážným problémům.

Co když nebudu platit včas?

Neplacením pravidelné měsíční platby se vystavuješ riziku spáchání trestného činu zpronevěry, zařazení do registrů dlužníků a následného podání trestního oznámení z naší strany. Vlastníkem přístroje je po celou dobu pronájmu společnost Relodit. Případ bude předán advokátovi k vymáhání. Kromě doplacení kupní ceny po tobě budeme navíc požadovat úhradu úroku z prodlení a náhradu nákladů za vedení soudního, popř. i exekučního řízení.

Pronajatá zařízení

Služba se mi líbí, ale nenašel jsem balíček, který by vyhovoval mým hráčským potřebám – co mám dělat?

To nevadí! Napiš nám na email nebo zavolej a společně vymyslíme něco, co by ti vyhovovalo.

Je možné vyměnit mé stávající zařízení za novější model v průběhu smlouvy?

Tuto službu standardně nenabízíme. Pokud si přeješ  novější zařízení, je nutné uzavřít novou smlouvu.

Je v notebook nainstalovaný balík Microsoft Office?

Není. Zařízení dodáváme s předinstalovaným OS Microsoft Home. Microsoft Office si ale můžeš snadno dokoupit navíc.

Jak to funguje se zabezpečením a uloženými daty na pronajatém zařízení?

K veškerým datům máš přístup jen a jen ty. Za jejich případnou ztrátu neručíme, a proto doporučujeme data průběžně zálohovat.

Zákaznický servis

Jak funguje váš zákaznický servis?

V rámci zákaznického servisu se postaráme o veškeré záležitosti spojené s pronájmem zařízení. Stačí, když zavoláš na zákaznický servis, a my zajistíme opravu, dodání náhradního stroje nebo vyřídíme pojistnou událost.

Kdy můžu kontaktovat váš zákaznický servis?

Naše linka je dostupná každý pracovní den od 9.00 do 17.00 hod. na tel. číslech +420 604 616 720+420 737 996 705. Mimo tuto dobu jsme k dispozici na e-mailu info@rentalit.cz.

Poškození a pojištění zařízení

Co pokrývá pojištění v rámci poskytnuté služby?

Pojištění v rámci pronajatého balíčku se vztahuje na poškození nebo zničení zařízení vzniklé zejména z těchto příčin:

 • konstrukční vadou, vadou materiálu, nebo výrobní vadou (po skončení záruky),

 • pádem pojištěné věci, nárazem cizího předmětu nebo vniknutím cizího předmětu,

 • zkratem či jiným působením elektrického proudu,

 • selháním měřicích, regulačních a zabezpečovacích prvků,

 • vandalismem,

 • požárem, výbuchem, přímým úderem blesku, vichřicí, mrazem, působením vody vytékající z vodovodního zařízení,

 • zemětřesením, poklesem a sesouváním půdy, záplavou, povodní

 • krádeží, vloupáním nebo loupeží.

Existují nějaká omezení v pojistném krytí? Na co se pojištění nevztahuje?

Pojištění se nevztahuje na škody, kdy v případě krádeže a vandalismu není ke škodě přivolána Policie.

Z pojištění jsou vyloučeny škody způsobené následkem:

 • válečných událostí, vzpour nebo jiných hromadných násilných nepokojů, výluk, stávek a teroristických aktů, 

 • jaderné energie, radioaktivní, chemické či biologické kontaminace

 • hrubého zanedbání údržby zařízení,

 • v případě součástí ze skla, porcelánu a keramiky.

Pojištění herního PC, monitoru, konzolí PS 5 a Xbox, také nezahrnuje zničení, rozbití nebo ztrátu mimo území České a Slovenské republiky.

Co mám dělat v případě, že dojde k poškození zařízení?

Zavoláš nám na náš zákaznický servis a popíšeš poruchu. O zbytek se postaráme my – od vyřízení reklamace, opravu, až po doručení opravené mašiny k tvým dveřím. Protože chceme zachovat kvalitu, rychlost a také bezstarostnost pro tebe, během využívání našich služeb veškeré opravy garantujeme my. Z toho důvodu je nutné důležité jakoukoliv poruchu či událost vyřizovat primárně s námi.

Co mám dělat v případě krádeže?

Postup je jednoduchý:

 • nejdříve je nutné nahlásit krádež policii a vyžádej si písemné potvrzení,

 • následně o ní dej vědět kolegům z našeho zákaznického centra. 

Dále ji budeme řešit jako pojistnou událost. Jakmile pojišťovna pošle vyrozumění, nájemní smlouva končí. Ty pak můžeš uzavřít novou nájemní smlouvu na nové zařízení.

Na kolik pojistných událostí mám nárok v rámci smlouvy?

Protože nám záleží na tvé spokojenosti, pojistné události nemáme limitované.

Co mám dělat, pokud nahlášenou poruchu neuznáte jako pojistnou událost nebo v rámci garance?

V tomto případě za tebe opravu zařídí náš servis. Cenu za opravu ti vyúčtuje servis zvlášť v samostatné faktuře. V rámci smlouvy si vyhrazujeme právo opravovat zařízení výhradně u našich partnerských servisů a nepovolujeme provedení opravy pronajatého zařízení z tvé vlastní iniciativy u jakéhokoliv jiného servisu.

Ukončení smlouvy

Můžu smlouvu ukončit předčasně?

Ano, smlouvu můžeš vypovědět kdykoliv prostřednictvím písemné žádosti (elektronicky, poštou nebo osobně). Od dne doručení žádosti začíná běžet 14denní výpovědní lhůta, během které ti na e-mail zašleme informaci o výši odstupného. Ta se odvíjí od délky tvého dosavadního nájmu – během prvních 12 měsíců od podpisu smlouvy je nutné doplatit částku chybějící do výše 12 měsíčních nájmů. Počínaje třináctým měsícem můžeš zařízení vrátit kdykoliv, bude ale nutné, abys uhradil administrativní poplatek dle aktuálního Sazebníku. Výpověď je platná ve chvíli, kdy uhradíš na základě vystavené faktury veškeré vyčíslené poplatky, vrátíš nám zařízení a uplyne výpovědní doba. Pro podání výpovědi nesmíš předtím žádným způsobem porušit nájemní smlouvu (např. být v prodlení s platbami).

Co se stane s pronajatým zařízením po ukončení smlouvy?

Zařídíme jeho vyčištění, odstranění dat a následnou recyklaci.

Kdy musím zařízení vrátit?

Elektroniku je třeba vrátit v poslední den platnosti smlouvy. Neměj obavy, minimálně měsíc před vypršením smlouvy tě upozorníme prostřednictvím e-mailu, ve kterém ti napíšeme, jak postupovat při vrácení zařízení.

Co se stane s mými daty na zařízení po jeho vrácení a ukončení smlouvy?

Všechna data budou trvale odstraněna našimi certifikovanými specialisty v souladu s GDPR. Vzhledem k tomu, že veškerá data budou smazána, doporučujeme ti zazálohovat si je dříve, než nám zařízení vrátíš.

Jak si dobře vybrat počítač?

O čem je herní počítač?

V Reloditu se zaměřujeme na pronájem herních počítačů. Jak pro běžné (občasné) hráče, tak pro profíky a nadšence. To znamená, že v naší nabídce najdeš pouze herní počítače. Na trhu jsou i počítače, které se jako herní jenom tváří, jsou postaveny s ohledem na cenu a nesplňují některé důležité parametry (typicky nemají kvalitní chlazení nebo odolnou klávesnici). Ty u nás nenajdeš.

Cokoli si od nás pořídíš, je mašina sestavená tak, aby se na ní daly dobře hrát hry.

Existuje ale spousta her, a proto je potřeba si dobře rozmyslet, co plánuješ hrát. Protože pokud chceš hrát moderní hry ve vysokém rozlišení a detailech, nemusel by ti stačit počítač, který je sice herní, ale postavený primárně na hraní méně náročných on-line titulů.

Podle čeho vybírat?

Zásadní rozhodnutí je, v jakém budeš chtít hrát rozlišení. Hlavní jsou v dnešní době dvě: Full HD neboli 1080p (1920×1080 pixelů) a 4k UHD (3840×2160 pixelů). Ještě existuje tzv. QHD neboli 1440p (2560×1440 pixelů), které představuje určitý kompromis.

Pokud hry hraješ hlavně kvůli zážitku a chceš to absolutně nejlepší, je pro tebe tou správnou volbou 4k rozlišení a stolní počítač.

Pokud plánuješ hrát závodně, pak je ale pro tebe možná lepší nižší rozlišení, kompenzované vyšší rychlostí. Profi hráči často používají počítače s Full HD rozlišením, protože chtějí co nejlepší reakční odezvu.

Obecně je nejdůležitějším parametrem grafická karta. Od ní se primárně odvíjí výkonnost počítače.

Naprostý základ

Tzv. low-end nebo entry level, jsou počítače postavené na méně náročné hraní. Mohou být skvělou volbou třeba pro školáky a studenty jako startovní počítač – poběží jim na něm oblíbené on-line hry typu (GTA5, Apex Legend, LoL apod.) a zároveň naprosto s přehledem zvládají online výuku a klasickou práci v kancelářském softwaru. Vyhovují i tzv. casual (občasným) hráčům, kteří nechtějí za herní PC moc utrácet. Na základních herních počítačích jim poběží starší oblíbené hry a spustí i moderní tituly v příštích dvou letech. Tady se to ale neobejde bez kompromisů na úrovni grafiky a detailů.

Tyto základní počítače u nás stojí kolem 1 000 Kč měsíčně.

Jejich grafické karty mají většinou 8 GB paměti a jedná se o typy RTX 3050 u stolních počítačů nebo jejich mobilní varianty, které mohou mít méně RAM (další alternativy jsou např. RX 6600 XT nebo GTX 1660 Super).

Střední třída

Ve střední třídě herních počítačů už si užiješ plynulé hraní s maximálními detaily ve Full HD rozlišení, a pokud budeš volit dražší řešení, tak i v QHD. Tyto nabušenější stroje zvládnou i hraní nejnovějších games ve 4k, byť s kompromisy na úrovni detailů. Také už jsou vhodné k použití virtuální reality nebo generování obrázků pomocí umělé inteligence.

Počítače střední třídy jsou nejpopulárnější, protože představují univerzální řešení za rozumné peníze. Dá se na nich hrát a samozřejmě i pracovat. Protože jsou výrazně nabušenější než běžné kancelářské PC, zvládnou i náročnější práci s grafikou nebo videem.

Cenově se u nás obvykle střední třída počítačů pohybuje od 1 200 do 2 000 Kč. Rozdíly jsou dány dalším vybavením. Lepší procesor znamená lepší výkon, někdo zas třeba potřebuje pro hry, jako je Star Citizen, nadprůměrnou operační paměť (32 GB RAM místo běžných 16 GB RAM). Rozdíly mohou být i v místě na ukládání her (dražší počítače = větší kapacita), kvalitě chlazení nebo skříni, ve které jsou komponenty uloženy.

Grafické karty ve střední třídě disponují dnes většinou 10–12 GB RAM (6 GB v případě notebooku). Konkrétně se jedná o typy RTX 3060 (Ti) nebo RTX 3070 s jádrem od společnosti Nvidia, případně Radeon RX 6700 nebo RX 6800 s jádrem od společnosti AMD.

Pro náročné

High-end herní počítače jsou určeny pro nejnáročnější hráče, kteří nechtějí žádný kompromis. Tomu samozřejmě odpovídá i pořizovací cena, která se snadno může vyšplhat až někam ke 100 000 Kč. Tyhle počítače zvládají jak bezproblémové hraní v nejvyšším rozlišení a v nejvyšších detailech, tak i virtuální realitu. Také jejich výkon má uplatnění i jinde než ve hrách, např. při zpracovávání 3D grafiky nebo videa. Kromě špičkových hráčů si je tedy pořizují také třeba youtubeři, kteří na nich zpracovávají svou tvorbu, nebo streameři, kteří potřebují silnou mašinu na současné hraní a streamování. Zároveň je často najdeme i ve firmách, jako jsou grafická studia, střižny, reklamní agentury – s využitím odpočtu DPH je pro firmy operák IT techniky výhodný. Nadšení majitelé tak spojují příjemné s užitečným.

V naší nabídce se tyto herní bestie pohybují od 2 000 Kč měsíčně výš. Mívají ty nejvýkonnější grafické karty typu RTX 3070 Ti, RTX 3080, RTX 3090 či RTX 4080 od Nvidia nebo RX 6800 XT, RX 6900 XT či RX 7900 XT od AMD.

Stolní počítač, nebo notebook?

Ještě před pár lety byly notebooky pro náročnější hráče tabu – jejich výkon se nedal se stolními počítači srovnat. Dnes je situace jiná. Výrobci zapracovali především na chlazení, které bylo velkým problémem. Zároveň se jim podařilo zlepšit i displeje, klávesnice nebo třeba wi-fi připojení. To vše při hraní on-line her dost oceníš. Takže dnešní herní notebooky jsou překvapivě univerzální přístroje: skvěle se na nich píše, výkonu mají na rozdávání, multimédia zvládají s přehledem a pochopitelně se na nich dají celé dny pařit hry. Jsou tedy super společníky do školy i do práce.

Přesto jsou stále u hráčů více oblíbené stolní počítače, které přece jen poskytnou více výkonu a pohodlí za méně peněz. (Zase si k nim ale musíš pořizovat monitor a klávesnici, případně další doplňky.) Proto mívají profi hráči stolní počítač i notebook, používají je podle příležitosti a někdy i naráz (např. při streamování). Každopádně na tobě je důležité rozhodnutí: je pro tebe důležitější mobilita, nebo výkon? Notebook bude za stejné peníze vždy o něco méně výkonnější, ale můžeš si ho snadno vzít kamkoliv s sebou. Pokud se rozhodneš pro stolní počítač, tak se určitě podívej na naši aktuální nabídku setů počítače a monitoru – jde o vyladěné dvojice za jednu výhodnou cenu.

A co monitor?

Monitor budeš řešit hlavně u stolního počítače (byť si ho samozřejmě můžeš pořídit i k hernímu notebooku). Tady se doporučujeme poohlížet hlavně po tzv. herních monitorech – ty dokážou využít vlastností grafických karet a jsou zaměřené na vysoké obnovovací frekvence, které jsou důležité při akčních hrách, střílečkách a závodních simulátorech. Klíčové je samozřejmě rozlišení. Pro turnajové hraní dávají hráči většinou přednost nižšímu rozlišení a vyšší obnovovací frekvenci. Pokud ale chceš používat počítač jako univerzální stroj, popřemýšlej nad monitory s vyšším rozlišením (QHD nebo 4k), s těmi se ti bude zase lépe pracovat. Pokud tvůj počítač v některých hrách vysoké rozlišení nezvládne, můžeš hrát v rozlišením nižším nebo s nižšími detaily.